gazownia Warszawa
Bez kategorii

Serwis instalacji gazowej – dlaczego jest tak istotny?

Będąc użytkownikiem sieci gazociągowej trzeba liczyć się z ewentualnymi usterkami instalacji lub samego sprzętu. Warto więc wcześniej mieć wybraną firmę, która sprawować będzie serwis nad naszym przyłączem, ponieważ tego typu sytuacje wymagają szybkiej reakcji. Warto też dokonać niezbędnych kontroli przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, co może zapobiec konieczności wzywania fachowca w trakcie użytkowania pieca. 

Co sprawdzić przed sezonem grzewczym?

Bez wątpienia sprawdzić należy kocioł, który zamontowany jest w lokalu ogrzewanym gazem. Sprawdzić należy, czy mechanizm kotła działa poprawnie wraz z każdym elementem kotła, jak chociażby wentylatorem, pompą obiegową, zaworami odcinającymi, mieszaczami, zaworami bezpieczeństwa i czujnikami. Usterka choćby jednego elementu może spowodować uszkodzenie całego systemu grzewczego, a co za tym idzie, narazić nas na niebezpieczeństwo i znaczne koszty. Jeśli nie ma się pewności co do sprawności każdego elementu, warto zorientować się, która firma dokona odpowiedniego przeglądu, usługi takie świadczy firma gazowa z Łomianek, która oferuje klientom przeglądy kotłów. Pomieszczenie, w którym umieszczono kocioł, musi posiadać odpowiednią wentylację. Jest to szczególnie istotne, jeśli usterce może ulec komin. Wentylacja powinna być zawsze drożna, a komin sprawdzony przed sezonem grzewczym – pozwoli to uniknąć zatrucia spalinami i oparami, które może być niebezpieczne dla życia mieszkańców lokalu! Naprawa gazu w Warszawie, choć zwykle następuje bardzo szybko od zgłoszenia usterki, może być kosztowna, warto więc zadbać o bezpieczeństwo poprzez profilaktykę, zamiast martwić się awarią w trakcie sezonu grzewczego. 

gazownik warszawa

Firma gazowa w Warszawie – jak wybrać najlepszą?

Szukając sprawdzonej firmy gazowej z Łomianek lub gazownika, który podejmuje się naprawy gazu w Warszawie, warto poszukać usługodawcy, który przede wszystkim prowadził będzie całodobowy serwis w razie awarii. Warto zwrócić uwagę, by firma gazowa oferowała standardowy, coroczny przegląd instalacji – jest to niezbędny element, by wykluczyć ewentualne usterki i zagrożenia. Dobrze, jeśli gazownik z wybranej firmy będzie kompleksowo zajmował się instalacją – zarówno podłączaniem i odłączaniem urządzeń, jak i uszczelnianiem systemu oraz badaniem parametrów pieca i jego otoczenia. 

Podsumowując, na jakie usługi gazownika należy zwrócić uwagę, by czuć się bezpiecznie?

– usuwanie nieszczelności instalacji,

– coroczny przegląd instalacji,

– kontrola, uszczelnianie i wymiana kurków gazowych,

– podłączanie i odłączanie urządzeń gazowych,

– sprawdzanie stężenia gazu we wnękach gazomierzy,

– serwis 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.