Leczenie kręgosłupa Kraków
Bez kategorii

Kręgosłup – Co może oznaczać jego ból? Jak leczyć?

Coraz częściej słyszymy o zwyrodnieniach kręgosłupa. Ból w jego obszarze może być objawem różnych zwyrodnień. Nieco więcej powiemy o nich w tym artykule. Wspomnimy również o objawach, których nie powinniśmy bagatelizować. Leczenie kręgosłupa Kraków do pewnego momentu jest możliwe, jednak im szybciej się zacznie, tym lepiej.  

Bolący kręgosłup – Nie lekceważ go!

Ból kręgosłupa – znasz to uczucie? Niestety dotyka coraz młodszych ludzi.  To problem bardzo powszechny. Z czego to wynika? Między innymi z siedzącego trybu życia. Dzieci spędzają bardzo dużo czasu przed komputerem. Mało które z nich mają odpowiednie fotele, które zapewniają im właściwą postawę ciała. Poza tym brak ruchu wpływa nieodpowiednio no cały organizm. Nauczanie zdalne, które trwało dla niektórych nawet dwa lata nie pomogło. Kolejną przyczyną bólu kręgosłupa jest otyłość, a jak wiemy, polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Ból kręgosłupa możemy odczuwać na różnych odcinkach – od szyi po lędźwia. Bolące plecy mogą być również związane ze zmianami zwyrodnieniowymi, stanami zapalnymi czy problemami z funkcjonowaniem stawów. Pracujesz fizycznie? I ciebie może dosięgnąć ból. Czy leczenie kręgosłupa Kraków jest możliwe? Na jakie objawy prócz bólu kręgosłupa zwracać uwagę?

neurochirurg Kraków

Drętwienie, bóle głowy

Na jakie objawy jeszcze powinniśmy być wyczuleni?

  • drętwienia, mrowienia, wrażenia pieczenia w obrębie kończyn górnych lub dolnych,
  • cechy stanu zapalnego w postaci: zaczerwienienia, obrzęków miejscowych, ocieplenia skóry i tkliwości palpacyjnej,
  • wrażenie zgrzytania podczas ruchów kręgosłupa,
  • w przypadku zwyrodnienia stawów kręgosłupa w odcinku szyjnym zawroty i bóle głowy.

Dzięki kręgosłupowi siedzisz, stoisz, chodzisz – nie zwlekaj z odwiedzeniem specjalisty, jeśli doskwiera ci któryś z tych objawów.

Czy leczenie kręgosłupa Kraków jest możliwe?

Przy dzisiejszych możliwościach lekarze mają ogromne pole do popisu w kwestii leczenia kręgosłupa. Dziś każdy neurochirurg Kraków może wykonywać tak skomplikowane operacje, że jeszcze 20 lat temu nawet nie były one marzeniem. Oprócz operacji znane są nowe metody fizjoterapii, masaży i tym podobnych. Jeśli udasz się do naprawdę dobrego ortopedy, który we właściwy sposób pokieruje twoim leczeniem, masz szanse na normalne życie, bez większego bólu pleców. Jeśli czujesz w plecach ból, nie bagatelizuj go. Wiele osób zrzuca winę na siedzący tryb pracy lub dźwiganie różnych produktów. Jednak może być to objaw zwyrodnienia kręgosłupa. Im szybciej się zareaguje tym lepiej.