Leczenie tlenem Mogilno
Bez kategorii

Leczenie tlenem Mogilno – dla kogo jest przeznaczone?

Tlenoterapia ma swoje coraz szersze znaczenie w medycynie. Dzięki niej możliwe jest wyleczenie wielu chorób. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej o tym, jak tlen i terapia nim wpływ na nasz organizm.

Tlenowa terapia – na czym polega?

Leczenie tlenem Mogilno polega na zwiększeniu stężenia tlenu w organizmie. Stosuje się ją nie tylko, wtedy, kiedy mamy do czynienia z niewydolnością oddechową. Podawanie tlenu może przyjąć jedną z dwóch form:

  • tlenoterapia Inowrocław bierna – pacjent sam wdycha tlen,
  • tlenoterapia czynna – mieszanina gazów wtłaczana jest mechanicznie do dróg oddechowych pacjenta.

W przypadku komory hiperbarycznej, wykorzystywana jest tlenoterapia bierna.

Czy terapia tlenowa jest skuteczna?

 Wiele osób na pewno zastanawia się czy terapia tlenowa jest skuteczna? Przecież to nie lek, ani suplement, który bezpośrednio przyjmujemy. Jak zatem większa dawka tlenu poradzić może sobie ze stanami zapalnymi czy chorobami? Leczenie tlenem Inowrocław jest bezinwazyjne. Dotleniane są narządy takie jak mózg czy serce, co przyczynia się do ich lepszej sprawności oraz poprawy stanu psychicznego, jak i fizycznego.

Leczenie tlenem Inowrocław

Tlenoterapia – dla kogo jest przeznaczona?

Tlenoterapia to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy zmagają się z niedotlenieniem, ale również dla osób, które:

  • chcą zregenerować swój organizm – tlen w komorze hiperbarycznej dostaje się do wszystkich tkanek. Zmniejsza stany zapalne i dotlenia tkanki. Powodują regenerację komórek, z tego względu, że tlen przedostaje się do komórek macierzystych,
  • zwiększenie wydolności organizmu – terapia zwiększa wydolność organizmu. Potwierdzono, że nawet o 25%. Organizm po wysiłku szybciej regeneruje się, wzmacnia się system odpornościowy, zmniejsza się obrzęki, a zakwasy są łagodzone,
  • terapia idealna dla serca – terapia zapobiega uszkodzeniom mięśni, w tym mięśnia serca,
  • łagodzenie stanów zapalnych – tlen przedostając się do tkanek, niweluje stany zapalne. Przyczynia się również do zmniejszenia wystąpienia takich chorób jak: zawał serca, refluks żołądka, choroby zapalne jelit czy też otyłość.