Jacuzzi
Bez kategorii

Jakie jacuzzi wybrać do swojego domu?

Na przestrzeni kilku lat na tyle spodobał nam się wypoczynek w bąbelkowym jacuzzi, że zapragnęliśmy mieć je we własnych domach. Jest to urządzenie, które niesamowicie relaksuje, odpręża i pozwala wyciszyć się po ciężkim dniu. Zmniejsza poziom stresu, poprawia jakość snu, łagodzi bóle i napięcia mięśniowe. Jakie jacuzzi wybrać? Odpowiadamy!

Rodzaje jacuzzi – wady i zalety

Naszym zdaniem jacuzzi ogrodowe nie mają swoich wad. Dlaczego? Tak, jak wcześniej wspominaliśmy wpływają one na nasze samopoczucie, sprawiają, że czujemy się wypoczęci i odprężeni, a przede wszystkim jacuzzi mają wiele zalet dla naszego zdrowia. Zwłaszcza dla kobiet takie kąpiele są nawet wskazane! Redukują cellulit, napinają skórę, a także nawilżają ja i sprawiają, że wydaje się elastyczna. Skoro ma tyle zalet, to które warto wybrać?

Jacuzzi całoroczne

Jacuzzi całoroczne ma szereg zalet. Możesz z niego skorzystać o każdej porze roku, ciesząc się z przyjemnej temperatury wody oraz hydromasażu, nawet gdy temperatura powietrza spada poniżej zera stopni Celsjusza. Nie trzeba go składać i chować na zimę. Mimo tego, że możemy korzystać z niego cały rok, może przerazić nas cena. Najdroższym elementem całorocznego modelu jacuzzi jest misa, której cena wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. System oczyszczania, dysze oraz większa liczba miejsc siedzących w jacuzzi także powodują wzrost ceny.

Jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi dmuchane

Zakup dmuchanego jacuzzi jest zdecydowanie bardziej praktyczny i ekonomiczny. Jego cena jest o wiele niższa, niż w przypadku instalacji modelu całorocznego. Na rynku znajduje się sporo modeli, wykonanych z materiału wysokiej jakości. Dmuchane jacuzzi charakteryzują się stabilną konstrukcją, w której bez żadnych obaw możesz wygodnie się rozsiąść i oprzeć o ściany. Co ciekawe nawet w dmuchanych jacuzzi możesz regulować swoją temperaturę lub ustawić ją na stałą. System podgrzewania wody zareaguje, gdy temperatura wody zacznie się obniżać.

Co zatem wybrać? Wszystko zależy od tego, jakie mamy fundusze, ile miejsca możemy na nie przeznaczyć i czy chcemy, aby służyło nam przez cały rok czy nie.