Komórki macierzyste w ortopedii
Bez kategorii

Komórki macierzyste w ortopedii – Koniec bólu po kontuzjach

Jeśli cierpisz z powodu przebytej kontuzji, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Dowiesz się, czym są komórki macierzyste i jak wykorzystuje się je w ortopedii. Twój ból może zniknąć dzięki jednej wizycie u dobrego ortopedy.

Komórki macierzyste w ortopedii – Co to jest?

Komórki macierzyste są naturalną rezerwą naszego organizmu. Najprawdopodobniej słyszałeś o nich na biologii, jednak jeszcze kilkanaście lat temu nikt się nie spodziewał że komórki macierzyste w ortopedii zrobią taką furorę. Posiadają one dwie niezwykłe cechy:

  • zdolność do nieograniczonej liczby podziałów,
  • możliwość przekształcania w inne typy komórek.

To oznacza, ze gdy nasz organizm ma jakieś braki, lub gdy dojdzie do uszkodzenia tkanek, to komórki macierzyste mogą je uzupełnić bądź zastąpić. Podtrzymują one tkanki, które przechodzą ciągłe zmiany na przykład skórę lub mięśni. Okazuje się, że najwięcej komórek macierzystych znajduje się w tkance tłuszczowej. Ale to nie jedyne ich źródło. Są także w szpiku kostnym, krwi pępowinowej i obwodowej. Medycyna estetyczna wykorzystuje tylko te z tkanki tłuszczowej. W ortopedii jest podobnie.

leczenie komórkami macierzystymi

Leczenie komórkami macierzystymi – Czyli, na czym to polega?

Leczenie komórkami macierzystymi jest niezwykle proste, a przy tym bardzo skuteczne. Wszystko w ciągu jednej wizyty u dobrego ortopedy Poznań. Chodzi o zabieg, polegający na przeszczepie komórek macierzystych. Odbywa się on w obrębie jednego pacjenta. Najpierw pobiera się materiał z tkanki tłuszczowej pacjenta, a następnie wstrzykuje w zmienione chorobowo miejsce. Komórki szybko rozpoznają miejsce, w którym się znalazły, dostosowują się i określają potrzeby tkanki. Od tego momentu zaczyna się leczenie naszego ciała własną bronią. Bardzo ważne i pozytywne jest to, że przeszczep komórek macierzystych jest autologiczny, co oznacza, że nie ma obaw o odrzucenie go. Poniżej efekty:

  • Zmniejszenie dolegliwości bólowych, a co za tym idzie ograniczenie zużycia środków przeciwbólowych.
  • Regeneracja uszkodzonych tkanek.
  • Przywrócenie lub poprawa zakresu ruchomości stawu.

Jeśli cierpisz z powodów ortopedycznych, koniecznie umów się na wizytę do dobrego specjalisty, który wykonuje taki zabieg.